امروز:

گانودرما و خواص بی نظیر آن

گانودرما یا همان قارچ گانودرما چیست ؟!

قارچ  reishi یا همان قارچ گانودرما که به قارچ لینگجی نیز معروف است یک محصول است که فقط در مناطق گرم و مرطوب می روید . در سالهای پیش و ایام قدیم این قارچ در علم پزشکی یونان و کتاب شفا ابوعلی سینا تحت عنوان قارچ وحشی آمده است . در قارچ، مولکول های متعددی از جمله تریترپروئید، پلی ساکارید و پپتیدوگلیکان ها وجود دارد که ممکن است مسئول اثرات بهداشتی آن باشد . در حالی که بسیاری از افراد قارچ های خود را تازه می خورند، معمولا از قارچ گانودرما در  فرم های پودر قارچ یا عصاره هایی که حاوی مولکول های خاصی هستند استفاده می شود. این اشکال مختلف ( پودر – خام – قارچ پوخته یا آبپز ) در مطالعات سلولی، حیوانی و انسان آزمایش شده است.

فواید قارچ گانودرما :

در زیر ۶ مورد از مزایا و خواص قارچ گانودرما که مورد مطالعه قرار گرفه است . بررسی می شود .  سه مورد اول با شواهد قویتری پشت سر گذاشته شده است .

 

۱- تقویت عجیب و غریب سیستم ایمنی بدن :

یکی از مهمترین خواص قارچ گانودرما یا همان قارچ ( reishi mushroom ) افزایش و بالابردن ۲ چندان سیستم ایمنی بدن انسان می باشد . در حالی که برخی از جزئیات هنوز هم کاملا مشخص نشده است است  مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که Reishi می تواند بر ژن های گلبول سفید خون تاثیر گذارد.

 

نکته ۱ : درون قارچ گانادرما  نوعی فعالیت های مولکلولی وجود دارد که سبب افزایش سلول های سفید و قاتل سرطان میشود . این سلول های طبیعی به وجود آمده به طور جدی با سرطان مقابله می کنند . از دیگر تحقیقات به عمل آمده درباره قارچ گانودرما مطالعه دیگری نشان داد که Reishi می تواند تعداد دیگر گلبول های سفید ( لنفوسیت ها ) را در افرادی که مبتلا به سرطان کولورکتال هستند افزایش دهد . برخی بر این باورند که گانودرما فقط میتواند بر روی افرادی که از بیماری رنج میبرند تاثیر گزار باشد ، درصورتی که چنین نیست .

نکته ۲ : تمامی انسان ها میتوانند برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود از پودر گانودرما لوسیدوم استفاده نمایند . در یک مطالعه دیگر روی ورزشکاران رشته بسکتبال آمریکا مشخص گردید که قارچ گانودرما میتواند تمامی بیماری هایی که ناشی از استرس به وجود می آیند را از بین ببرد .

خلاصه مطلب فوق :

قارچ گانودرما می تواند عملکرد سیستم ایمنی را از طریق اثرات آن بر سلول های سفید خون افزایش دهد که این مساله میتواند به مبارزه با عفونت و سرطان کمک میکند.

قارچ گانودرما

۲- خاصیت ضد سرطانی گانودرما :

بسیاری از مردم این قارچ را به دلیل ویژگی های بالقوه مبارزه با سرطان می شناسند . در واقع بر طبق یک آزمایش که بر روی ۴۰۰۰ شخص مبتلا به سرطان پستان مشخص نمود که ۵۹٪ از افراد بهبودی برایشان حاصل شده است . علاوه بر اینها مطالعات نشان داد که قارچ گانودرما به واقع میتواند موجب مرگ سلول های سرطانی شود . آزمایش تانچلی لا در چین مشخص نمود که Ganoderma به جهت اثر بر روی هورمون های تستسترون میتواند درمان سرطان پروستات را تا ۶۲٪ بهبود بخشد .

برخی از مطلاعات دیگر که راجع به قارچ گانودرما در همین دانشگاه انجام شد مشخص گردید که :

قارچ گانودرما میتواند تعداد و اندازه سلول های سرطانی در روده بزرگ را بشدت کاهش دهد . این محصول عجیب ، قیمتی و نایاب به گونه ای رواج یافته که در انگلستان و فرانسه همراه با داروهای صنعتی قارچ گانودرما تجویز میگردد .

 

خلاصه مطلب فوق :

این مساله که این قارچ میتواند خاصییت ضد سرطانی داشته باشد برای پزشکان حاذق دنیا اثبات گردیده است .
اما مساله مهمتر این است که مقدار اندازه این پودر قارچ در دنیا بسیار کم است و نمیتوان از آن به عنوان یک داروی صنعتی به تولید انبوه رساند .

۳- گانودرما قاتل افسردگی و خستگی است :

اثرات Reishi یا همان گانودرما لوسیدوم  بر روی سیستم ایمنی اغلب بیشتر تأکید می شود . ما این محصول ماورایی  دارای مزایای بالقوه دیگری نیز هست. این شامل کاهش خستگی و افسردگی، و همچنین بهبود کیفیت زندگی است. یک مطالعه که بر روی ۱۳۲ نفر مبتلا به نوراستنیا صورت گرفت ، محققان دریافتند که قارچ گانودرما میتواند در عرض ۵ هفته تاثیر بسزایی بر روی افسردگی و بهبود کیفیت زندگی بگذارد .

 

خلاصه مطلب فوق :

این قارچ عجیب و غریب نشان داده است که میتواند در مدتی کوتاه افسردگی را از بین ببرد . همچنین در مدت کوتاهی نشاط و سر حالی را به زندگی بازگرداند .

۳- ام اس و گانودرما :

این قارچ می تواند تا حد بسیار زیادی ابتلا به ام اس را در افراد کاهش دهد . به همین سبب در کشور های اروپایی از گانودرما نیز به عنوان درمانگر ام اس نیز یاد میشود .

 

 سایر خواص قارچ گانودرما :

 

این قارچ عجیب قریب و نادر علاوه بر خواص فوق برای سایر  مسائل دیگر نیز بسیار مفید است که به تفضیل به توضیح آن میپردازیم.

۱- سلامت قلب :

در کشورمان یک آزمایش تحت نظر پزشک متخصص دکتر خردمند برای پی بردن به خواص قارچ گانودرما شکل گرفت  ، در این آزمایش که بر روی ۹ نفر که از عارضه قلبی رنج میبردند انجام گردید .  در این آزمایش نتایج پس از ۲۵ روز چنین برآورد شد :  از این ۹ نفر ۶ نفر توانستند روند بهبودی را در کنار سایر تجویزات دارویی را طی کنند و ۳ نفر در مدت این این ۲۵ روز هیچگونه تغییری را مشاهده نکردند . گفتنی است که ۲ نفر از آن ۳ نفر در مدت ۴۵ روز و استفاده از این محصول توانست ۲۵٪ بهبودی را دریافت نماید .

۲- کاهش قند خون به وسیله قارچ گانودرما به میزان قابل توجه :

آزمایشات بر روی حیوانات ، موش صحرایی و میمون که مبتلا به دیابت بودند نشان داد که این قارچ میتواند به میزان قابل توجهی قند خود را کنترل کند این آزمایش تحت عنوان آزمایش شماره JO–01133445 در دانشگاه علوم و تحقیقات زیستی فرانسه انجام شد .

 

۳- قارچ گانودرما و درمان کبد چرب :

شاید مهمترین و اساسی ترین فایده این قارچ در درمان کبد چرب میباشد . جالب است بدانید که بیش از ۴۳٪ از مردم کشور ما دارای کبد چرب میباشند .

دکتر سعید خردمند اینگونه می نویسد :

دکتر سعید خردمند :

در صورتی که فردی بصورت روز در میان  به میزان ۴ گرم قارچ گانودرما را مصرف کند ، احتمال ابتلا به کبد چرب در آن شخص به صفر میرسد .

۴- درمان زگیل ها به کمک گانودرما :

بله درست شنیدید ، در اوایل اردیبهشت ماه ۹۸ وبسایت علمی Healthline مقاله ای را منتشر نمود و  در آن ذکر کرد این قارچ میتواند ویروس تبخال تناسلی را از ادامه فعالیتش باز دارد .

۵- درمانگر  پسوریازیس  :

یکی دیگر اعجایب این  قارچ درمان لک ها و تاول های پوستی  سرخ و صورتی رنگی است که بر اثر پسوریازیس حاد اتفاق می افتد است .  گانودرما میتواند در کمتر از یک ماه به این لکه ها خاتمه دهد . گانودرما میتواند بر روی بیش از ۹۰٪ افرادی که مبتلا به پسوریازیس هستند فید بک بسیار خوبی داشته باشد .

۶- تقویت قوای جنسی :

این قارچ به واسطه مواد مغذی و بی نظیری که دارد میتواند پس از ۱ ماه استفاده قدرت و قوای جنسی را یک تا یک و نیم برابر کند به همین سبب اطباء طب سنتی نیز در ملاقات با افرادی که به وسیله هر بیماری اعم از دیابت ، افسردگی ، تند تپشی و یا هر بیماری دیگری که در نهایت به ضعیف شدن قوای جنسی منجر شده است ، این محصول را پیشنهاد می دهند .

۷- جلوگیری از خارش :

متاسفانه برخی خارش های پوستی که عموما متعلق به آلرژی های عمومیست بسیار رونق گرفته است . گانودرما به وسیله خاصیت ضد آلرژیک بودن آن توانسته در کاهش خارش هایی که در نواحی کشاله ران ها ، دست ها و سایر نقاط بدن شکل میگیرد مفید واقع شود   .

 

عوارض قارچ گانودرما :

از تمام خواص قارچ گانودرما گقتیم اما صحبتی از عوارض این قارچ نشد . قارچ گانودرما لوسیدوم به خودی خود مضراتی  را در پی ندارد . اما فراموش نکنید هرچیزی را که بیش از حد مصرف کنید میتواند برای شما مضر باشد ، روش مصرف گانودرما را دقیقا مطابق آنچه گفته شد انجام دهید ، زیاده روی در مصرف گانودرما ممکن است علاوه بر به ارمغان نیاوردن فواید آن سبب سوء هاضمه  نیز گردد .

 

روش استفاده پیشنهادی برای این قارچ گانودرما :

انواع قارچ گانودرما برای مصرف :

  1. قارچ خام گانودرما : استفاده از آن به بصورت قارچ خام
  2. پودر خشک شده : استفاده  قارچ خشک شده ( بصورت آسیاب و پودر شده )
  3. عصاره : استفاده بصورت عصاره گانودرما ( پیشنهاد نمی گردد )

 

یافت میشود که عموما از قارچ خام و عصاره بنا به دلایل پزشکی استفاده نمیشود  و تنها پودر خشک شده آن مورد استفاده قرار میگیرد . میزان استفاده برای هر فرد از این قارچ به میزان ۱.۹ الی ۹ گرم در هر روز میباشد . روش مصرف قارچ گانودرما نیز دقیقا همانند قهوه میباشد .


منبع :

 https://royka.ir/product/%D9%82%D8%A7%D8%B1%DA%86-%DA%AF%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7/


نوشته شده در : شنبه 7 اردیبهشت 1398  توسط : محسن سعادتی.    نظرات() .

برچسب ها: گانودرما ، خواص گانودرما ، فواید گانودرما ، قارچ گانودرما ، خرید گانودرما ،
https://www.24nova.com/user/profile/21441
یکشنبه 27 بهمن 1398 05:32 ب.ظ
Thanks in support of sharing such a fastidious thought, article is fastidious, thats why i have read it fully
DX AMP Male Enhancement
چهارشنبه 27 آذر 1398 04:04 ق.ظ
When someone writes an post he/she keeps the plan of a user
in his/her mind that how a user can be aware of it.
So that's why this article is amazing. Thanks!
Keto Max Advanced
چهارشنبه 27 آذر 1398 01:24 ق.ظ
Some really superb posts on this site, thank you for contribution.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic